Zahara de la Sierra w drodze do Marbelli

Jak dotrzeć do Zahara de la Sierra?

Zahara de la Sierra to jedno z andaluzyjskich białych miasteczek położone mniej więcej w połowie drogi między Sewillą a Marbellą. Tutaj znajdziecie w Google Maps. Udało nam się zobaczyć Zaharę w trakcie tygodniowego pobytu w Andaluzji.

Jak znaleźć nocleg w Zaharze

Jeżeli szukacie noclegu w Zaharze, polecamy skorzystanie np. z Booking.com. Tutaj przesortowaliśmy dla Was atrakcyjne apartamenty i hotele w Zaharze.

Zahara – podstawowe informacje

Zahara de la Sierra to urokliwe miasteczko w hiszpańskiej prowincji Kadyks, leżące w regionie Andaluzji. 

Zahara de la Sierra ma długą i bogatą historię, sięgającą czasów starożytnych. Zamek Zahara, który góruje nad miastem, został zbudowany przez Berberów w IX wieku jako warownia obronna. W późniejszych wiekach miasto było ważnym punktem strategicznym podczas rekonkwisty, a także miało znaczenie w czasach mauryskiej dominacji w Hiszpanii.

Zahara de la Sierra przyciąga turystów swoim malowniczym położeniem, bogatą historią oraz możliwościami aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Popularne atrakcje turystyczne to m.in. zamek Zahara, spacer po urokliwych uliczkach miasteczka, rekreacyjne wycieczki rowerowe, wędrówki po parku przyrodniczym Sierra de Grazalema oraz rejsy łódką po jeziorze Zahara-El Gastor.

Miasto znajduje się w południowej Hiszpanii, w prowincji Kadyks, w regionie Andaluzji. Leży na szczycie wzgórza, otoczonego przez park przyrodniczy Sierra de Grazalema, około 100 km na północny wschód od Sewilli.

W 2021 r. Zahara liczyła około 1400 mieszkańców. Jednak w sezonie turystycznym liczba ta może wzrastać, gdyż miasteczko przyciąga wielu odwiedzających z całego świata swoim urokiem i atrakcjami.

Czy warto odwiedzić Andaluzję w Hiszpanii?

Andaluzja to region Hiszpanii bogaty w historię, kulturę, sztukę i przepiękne krajobrazy. W zależności od Waszych preferencji możecie odpoczywać na plaży, zwiedzać przepiękne miasta lub małe tzw. białe miasteczka Andaluzji. Warto również wybrać się do jednego z wielu muzeów i katedr.

Zaplanuj swoją podróż do hiszpańskiej Andaluzji już teraz!

Sprawdź opcje atrakcji i zakwaterowania w jednej z wielu lokacji w Andaluzji!

TripNavigo to portal podróżniczy i poradnikowy. Przeczytaj recenzje z podróży, rekomendacje, znajdź hotel lub apartament, wynajmij samochód. Zaplanuj z nami swoją kolejną podróż!